Gen Uzmanlığından Holografikerliğe Geleceğin Meslekleri (T-İnsan)

Türkiye’nin ilk kadın fütüristi Ufuk Tarhan’ın T-İnsan kitabı, gelecekte yazılıp bugüne dönmüş bir kitap gibi. Bilimden teknolojiye, iş dünyasından eğitime kadar pek çok farklı konuda gelecekten haberler getiren kitap, bugünün insanı için bir kişisel dönüşüm kılavuzu niteliğinde.

Ufuk Tarhan, ODTÜ Ekonomi bölümünden mezunu olduktan sonra iş yaşamına atılmış ve bilişim sektöründeki 19 yıllık çalışma yaşamının sonunda, Dünya Gazetesi tarafından verilen “Bilişim Sektörünün En Başarılı İş Kadını” ödülünü almış. T-İnsan, Ufuk Tarhan’ın iş yaşamındaki deneyimleriyle fütürizm konusundaki çalışmalarının bir bileşkesi.

İşte “2017 – Yılın En İnovatif İş Kitabı” seçilen T-İnsan’da yer alan onlarca farklı örneğin içinden seçilmiş Geleceğin Meslekleri:

  • Gen Uzmanlığı,
  • Bilişsel Sistemler Mühendisliği,
  • Fiber Optik Teknisyenliği,
  • Bio-Tarım Uzmanlığı,
  • Güvenlik Tasarımcılığı,
  • İçerik Yaratıcılığı,
  • Akreditasyon Uzmanlığı,
  • Holografikerlik,
  • Network Uzmanlığı,
  • Spor Mühendisliği.

Bilim, teknoloji, gündelik yaşam ve iş dünyasında bizi bekleyen değişimlerin ayrıntılı olarak ele alındığı kitapta, bu değişimin olası sonuçları da sıralanıyor. Nasıl ki bundan yirmi beş yıl önce bilgisayar kullanmadan yapılan bazı işler, bugün bilgisayarsız yapılamıyorsa, Tarhan’ın öngördüğü değişimler sonucunda da bazı işler eski yöntem, araç ve bakış açılarıyla yapılamaz hale gelecek. Elbette bu da, eski alışkanlık ve uygulamalardan vazgeçemeyenlerin sistemin dışına atılmalarına neden olacak.

İşte Ufuk Tarhan bu noktada geleceklerine sahip çıkmak isteyen kişiler için farklı bir bakış açısı getiriyor. Değişim sürecini adım adım anlatan kitap, normal insandan T-İnsan’a evrilerek, gelecekte daha başarılı ve daha mutlu bir insan olabilmenin kapılarını açıyor. Ufuk Tarhan, nano teknolojiden, yenilenebilir enerjiye, genetik biliminden robotlara kadar pek çok alandaki gelişmeleri inceledikten sonra bu büyük değişime uyum sağlayarak ayakta kalmanın yollarını anlatıyor. Elbette yeni teknolojilerin iş yaşamında neleri değiştireceğini bildiğinizde, önlem almanız da çok daha kolay oluyor.

Bir yandan mevcut sistem içinde çalışırken diğer yandan gelecek için hazırlanmanın yollarının anlatıldığı kitapta geleceğin meslekleri ve geleceğin teknolojileri de ayrıntılı olarak ele alınıyor.

T-İnsan’da ‘Gelecek bize neler getiriyor?’, ‘Yakın gelecekte eğitim dünyası ve iş yaşamı nasıl şekillenecek?’, ‘Çoklu, Paralel Kariyer nedir?’ gibi soruların da yanıtını bulacak, pek çok yeni kavramla tanışacaksınız:

Ticaret + İnternet = Ticarnet
Global + Local = Glocalization
Web + Revolution = Webolution

Kendinizin ya da çocuğunuzun geleceğini tasarlamak için çok önemli bir başlangıç T-İnsan. Geleceği merak eden herkesin mutlaka okuması gereken, her okumada içinden farklı fikirler alınabilecek bir başucu kitabı. Kendisini kısa süre içinde T-İnsana dönüştürmek isteyenler, bu kitabı hemen okumalı. Okumayanların, bundan on yıl sonra ‘Keşke on yıl önce okusaydım’ diye hayıflanacakları bir kitap T-İnsan.

Geleceğinizi bugünden tasarlamaya başlayın! Yarın çok geç olabilir.

Ufuk Tarhan’ın T-İnsan kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneğiyle satın almak için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.